Mikrosvět dvojčat

20. srpna 2009 v 11:31 | Jarodd |  Různé
Předevčírem mi jedna maličkost připomněla to, jak intenzivní vztah mají mezi sebou dvojčata. Když v tom žijete připadá vám to jako normální součást života, ale pohled ostatních je odlišný.
Jestliže zapátráte na CML, tak se o tom určitě něco dočtete, viz níže uvedený odkaz. Já to však mám z vlastní zkušenosti.

Byly jsme na procházce a zároveň nakoupit něco k večeři, … ňam, ňam … jak říkají naše Bérušky. Potkaly jsme dvojčata, chlapečky (jak jsme se poté dozvěděl, bylo jim 26 měsíců).
Čekali na maminku před obchodem v kočárku. Né že by neuměli chodit, ale z vlastních zkušeností víme, že nakupovat bez kočárku se skoro nedá (až na velké nákupy s autem), i když naše holky ho využívají jen minimálně. Zkuste je někde honit s nákupem v ruce. A když je pak rozbolí nožičky …
Ti chlapečci se už evidentně nudili a jeden se celkem logicky dožadoval maminky. Důležité je podotknout, že vzrůstem vypadali už na více jak 3 roky (naše Bérušky skoro na 3 roky). To jsem si také nejprve myslel. Proto mě zarazilo, že neumějí moc mluvit.
Kdybychom neměly doma dvojčata, řeknu si: "jsou nějaký divný". Ono je to ale všechno úplně jinak.

Jestliže máte jen jedno dítě, nebo druhé starší, tak komunikuje převážně s vámi a zná (né umí) především normální řeč.
Dvojčata naopak spolu tráví 24h denně a jejich vztah se zintenzivňuje. Ony nemají potřebu se učit nová slovíčka, protože mezi sebou si rozumějí a vy se nějak přizpůsobíte. Neříkám, že nezkoušejí normální slova, ale v poměru k tomu, kolik toho namluví tou svojí "klingonštinou" (jak tomu s manželkou říkáme), je to zanedbatelné.
Musím se přiznat, že absolutně nechápu, jak si mohou rozumět. Ale je to tak. Jejich řeč se ani nedá napodobit. Je to proud slov nedávajících naprosto žádný význam (pospojení jednotlivých písmen také nechápu). Ony si ale rozumějí dokonale. Je moc zajímavé sledovat, jak se na něčem domlouvají … ale na čem …

Za začátku jsme si myslely, že Emička bude dominantnější a samostatnější. Zatím je ale hodně závislá na Evičce, přičemž Evulka byla v tomto ohledu celkem salámistka. Celkem často se Emi v noci probudí a ptá se: "Eví de sí?". Dřív to nebylo tak patrné, ale poslední dobou nedá jedna bez druhé ani ránu.

Moc hezky je fenomén dvojčat popsán v článku "A co když jsou to dvojčata?"
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama