Slovíčka - 1. lekce …

20. srpna 2009 v 16:05 | Jarodd |  Slovíčka
… aneb máme doma Bí.

Můj kamarád nám jednu dobu posílal e-mailem různé šplechty své dcerky Aničky, jako například:

- Jé, tatí koukej - nepotopíl (netopýr).

- V zoo:
Maminka: Aničko, chceš se vyčůrat?
Anička rozhořčeně: A vidíš tady snad někde nočník?!

I já teď mohu dokumentovat první pokusy našich Bérušek o, pro nás srozumitelnou řeč. Takže tady jsou naše nejvýraznější prvotiny:

- Ač tomu nejsem přítomen, mám to z první ruky od manželky. Když jsem v práci, pobíhá Emí po bytě s dětským telefonem a říká: "Tatí domů".

- Evulka je teď po nemoci daleko bojácnější a často používá slovíčko "bojí". Bohužel jak pro výraz bojí, tak i bolí. Takže je občas problém rozeznat co se děje.


- Když jsem šel nedávno s odpadky, podařilo se Emičce složit tří slovnou větu: "Tatí není doma".

- Včera večer nechtěla Evička usnout a ležíc v posteli s dudlíkem v puse, říká "Memí pí". Což samozřejmě znamenalo, že ségra spinká.

- Emí také hodně často používá: "Eví de sí?".

- Obě holčičky používají slovo "" pro broučky a berušky, které vídáme na procházkách. Evulka je občas "nedopatřením" radostí rozmáčkne, takže jí musíme hlídat.

- Předevčírem (jak moje drahá polovička ráda zdůrazňuje předvčírem - hledal jsem to ve slovníku, je to to samé ;0)) jsem se díval s Evulkou na MS v atletice, ona ležíc mi v klíně fandila stejně jako já Barborce. Emička si mezitím hrála s napůl vyfouknutým masážním míčkem (o průměru asi 30cm). Mamince se samozřejmě nelíbilo, že se ho holkám podařilo něčím propíchnout a tak ho z legrace dala Emičce pod tričko na záda. Jelikož tak vypadala, Maminka povídá: "Emička je Beruška" a Mína na to hned "Emí Bí".
Takže už dva dny máme doma Bí.

Všechno to jsou začátky, slov která umí je samozřejmě více. Už se moc těším na jejich šplechty.

PS: Jelikož bydlíme u konečné trolejbusu, holky velice dobře vědí, že když zastaví, tak odfoukne vzduch. Proto taky když ho vidí automaticky dělají : "pfff". Pro ně to je prostě zatím nevyslovitelné vozidlo, co dělá pfff.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama