Slovíčka - 4. lekce ...

19. července 2010 v 15:47 | Jarodd |  Slovíčka
Již velice dlouho jsem z různých důvodů nezveřejnil žádný nový článek a tak to musím rychle napravit …
Poupravil jsem i vzhled a strukturu blogu, sobě jsem vymezil jen malý koutek

Naše Světlušky se nám krásně rozpovídaly a protože jsem se na toto období strašně těšil, snažím se zachytit jejich nejhezčí hlášky. Pokaždé to bohužel nejde, ale sem tam si vzpomenu na něco staršího, tak budu doplňovat.

Napřed Emí, ta je celkově upovídanější:

- Bydlíme kousek od točny MHD a tak jsem se je na jaře snažil naučit slovo trolejbus. Začalo to napřed pokusy "Abus", "Tolej a bus".
Později už nebyl problém správně rozlišit, že to není trolejbus, ale "Autoabubus" a občas je to ještě "Auto a bus".

- Asi tak před dvěma měsíci jsem se "prali" a Mína mi vždycky pomohla si sednout s otázkou "si požádku?". Měla u toho ten svůj úžasný starostlivý výraz. Pak mě zase hezky shodila na postel. Samozřejmě za asistence Evíka.

- Nedávno jsme koukali z balkónu (já to nemám moc rád, pořád se bojím co kdyby náhodou), a Emí povídá "Eví pozol, padneš doů, uděáš bum a budeš mít bebíko". Zase s tím ustaraným výrazem, jak jsem zmiňoval. Holt je starší a musí se o sestřičku starat ;0)

- Manželka mě pobavila, když mi tlumočila následující … Emí jí viděla v koupelně a povídá "Emí má maou pudeuku, mamí má veukou pudeuku".

- Nedávno měla chudinka trochu problémy s kakáním a tak celá šťasná běhala ráno po bytě a volala"Mamí, de to, de to".

- Slíbili jsme jim, že dostanou helmy na kolo. Tak se těšila, že skoro nemohla spát "Tatí a koupíme heumu na koo a děkuji".

- Když už se z procházky dokodrcáme skoro domů, tak si ne výtahu hlasitě povzdechne a praví "Jsem unanená, boí mě nožiky", … boí mě boty".

- Nemá ráda průvan a tak pořád upozorňuje, že "fouká ítl", "fouká ítl není" pak rovnou změnila na "nefouká ítl".

- Naposledy nás opravdu pobavila, když přivedla Evušku a říká "Maminko, tady máš zvížátko, na" ;0)))


Tak a teď Evík. Je to hroznej rarášek, ale moc toho nenapovídá:

- Učil jsem jí (což vyloženě nesnáší) vyslovovat slovo tuleň. Počáteční "Tuněj" nakonec přešlo na "Tujeň". Antilopa byla zpočátku "Opa anti".

- Když sama chce, ta jí to ale jde "Evika nemá idinka (pindík), tatínek má idinka" a pak přišla poklepala mi přes kalhoty na rozkrok a řekla "malej" ;0))) Co vám budu povídat, jak jsem se asi mohl cítit?

To povídání ještě není ono, ale jsou to dvojčata...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama